W dostępnej literaturze niewiele można znaleźć doniesień dotyczących wodoru molekularnego i dny moczanowej. Niemniej jednak suplementacja wodoru molekularnego wielokrotnie wykazała swoje korzystne działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Pojedyncze badania wskazują, że regularne suplementowanie wodoru molekularnego może korzystnie wpływać na zmniejszenie ilości kwasu moczowego we krwi, co jest istotnym czynnikiem warunkującym występowanie dny moczanowej.
W tym artykule omówimy kilka zagadnień związanych z ujemnym ORP i wodzie wodorowej, a także wpływie ilości wodoru, pH i temperatury wody na prawidłowy odczyt. W szczególności skupimy się na tym, co ujemne ORP i mierniki H2 oparte na ORP mogą, a czego nie mogą nam powiedzieć o stężeniu wodoru cząsteczkowego w wodzie.
W poprzednim wpisie zapoznaliśmy się z podstawami dotyczącymi wodoru molekularnego. Teraz jednak, pragniemy zagłębić się w bardziej szczegółowe kwestie, które mogą pomóc nam lepiej zrozumieć potencjalne korzyści wynikające z jego stosowania. Przyjrzymy się przyczynom stresu oksydacyjnego oraz roli jaką odgrywają wolne rodniki. Omówimy, czy wodór molekularny rzeczywiście może naśladować efekty ćwiczeń fizycznych oraz czy przyspiesza regenerację po intensywnym wysiłku. Ponadto, poruszymy temat optymalnego czasu i dawkowania wodoru molekularnego, jak również zastanowimy się nad ewentualnymi negatywnymi skutkami ubocznymi wynikającymi z jego stosowania.
W tym artykule dowiesz się wszystkiego o wodzie wodorowej! Począwszy od tego, czym jest, poprzez jej właściwości, kończąc aż na tym, jak wytwarzać wodę wodorową oraz przedstawieniu dedykowanych generatorów wody wodorowej.